Fedezd fel a Naplás-tavat!
Olyannyira közel van a városhoz, hogy tulajdonképpen el sem kell hagyni. Aki messzebbről érkezne, annak javasoljuk, hogy Rákoscsaba vasútállomás felől közelítsen: innen a Naplás úton induljon felfelé. Szerencsére az állomástól végig van kerékpársáv, majd a lakott területet elhagyva kerékpárút is. Kellően széles és jó minőségű, országúti kerékpárosoknak is megfelelő.
Gondoltad volna, hogy a Naplás-tó Budapest legnagyobb tava? :) 1978 óta létezik, gyakorlatilag a Szilas-patak felduzzasztásával jött létre. A tóhoz megérkezve rengeteg pad várja a pihenni vágyókat. Természetvédelmi terület, így horgászni igen, de fürödni nem szabad a területén. Ha a tó melletti kilátóhoz is felsétálunk, csodás látványban lehet részünk, és rengeteg madarat megfigyelhetünk: szép időben kakukk, fülemüle és más énekes madarak szólnak.
A tavat elhagyva haladjunk tovább még egy kicsit a Naplás úton, amelynek végén kezdődik tulajdonképpen a néhány éve elkészült “Szilas-Sztráda”, azaz a Szilas-patak menti kerékpárút. A Szilas-patak egyébként a Gödöllői-dombságból ered és Pestet átszelve a Rákos-pataktól északabbra torkollik Káposztásmegyernél a Dunába.
Végig a Szilas-patak partján, mintha nem is Budapesten járnánk
Az útvonal közös használatú a gyalogosokkal, ezért időnként persze figyelni kell egymásra, de általában elég jól végig lehet rajta tekerni anélkül, hogy zavarnánk bárkit. Az út kezdetben nyílegyenesen hasít végig a Szilas-patak partján, jó burkolatú, jól táblázott, mindenféle felesleges flikkflakk nélkül. A gáton futó aszfaltcsík abszolút beilleszkedik a természetbe, és több helyen fasort is telepítettek végig az út mentén. A patak mentén haladva egyik oldalt Mátyásföld, másikon Cinkota házai látszanak, de csak tisztes távolságból, így az autók zúgását sem hallani. Olyan, mintha nem is Budapesten lennénk. A bringások örömére már a kutyasétáltatók is megszokták, hogy a patak másik oldalán mozogjanak. :)
A Zúgó pataknál épült egy játszótér és egy pihenőpark is sok szép fűzépítészeti elemmel, egy kisebb tavacskával és a hozzá vezető híddal.
Az út két ponton keresztez forgalmas autós utat, de ezeknél a Szilas-patak hídjai alatt bújtatták át a bringautat. Sokak szerint ezek a legizgalmasabb pontjai az “sztrádának”. A hidak alatti átjárók nem túl magasak, ezért nyeregből kiállva sisak nélkül ne teszteljük őket.
Jutalom az út végén: Herminapark
A picit több mint öt kilométeres út a patakparti környezet miatt végig őrzi lápos jellegét, akik szeretik a természetes feelinget, azoknak ideális választás. Viszont ahogy azt már a 21. században elvárjuk, az egész útvonalhoz klassz infrastruktúra is tartozik: szemetesek, padok, pihenőhelyek, esőbeállók, kutak.
A túra végén a Hermina Bringaparkba érkezünk, ahol a korábban is használt földbuckákból egy menő bringás parkot alakítottak ki. A piciknek pedig egy KRESZ park és egy játszótér is található a végén. De a felnőttek számára is tartogat jutalmat a környék: a patak túloldalán egy street workout pályán és a Kalóz nevű burgerezőben lehet levezetni a még megmaradt felesleges energiákat!
Jó kirándulást és kellemes bringázást kívánunk! Let’s go Mango!
Kockázatmentes vásárlás a MangoBikenál
Mi nem csak ingyen szállítjuk ki az általad megrendelt kerékpárt (40 000 Ft feletti vásárlás esetén), hanem ingyen el is hozzuk, ha valamiért mégsem tetszene Neked: kockázat mentes vásárlás a MangoBikenál.
Ha nincs meg egyben az összeg, az sem baj! Nálunk már hitelre is vásárolhatsz! Részletek a termékek oldalán!
Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg ismerőseiddel is! Picit lejjebb görgetve pedig feliratkozhatsz hírlevelünkre is, így nem maradsz le a bringás tippekről, tanácsokról.