Nézzünk néhány konkrét példát arra vonatkozóan, hogy mikor érdemes korszerűsíteni, és mikor jobb újat venni!
Ha a meglévő kerékpárod megfelelő méretű, és nincsenek olyan sérülései, amelyek veszélyeztetnék a biztonságos közlekedést, akkor az alkatrészeket tetszés szerint “turbózhatod”, cserélheted. Az alkatrészek cseréjét természetesen a korrodált, törött vagy nem működő darabokkal kell kezdeni, és ezek után jöhetnek azok, amelyeket “csak” a frissítés, a jobb teljesítmény vagy a nagyobb kényelem miatt szeretnéd váltani.
Ilyen esetekben is könnyedén előfordulhat ugyanakkor, hogy a cserélni kívánt alkatrészek ára összességében majdnem annyi lesz, mintha vennél egy új kerékpárt.
Például: egy 26″ vagy 27,5″-es alumínium MTB feltuningolása új első felfüggesztéssel, amelyhez új hajtásláncra, új kerekekre és villacserére is szükség lesz, az az nagy valószínűséggel több időbe és pénzbe kerül, mint egy új 29″-es alumínium MTB vásárlása.
Vagy, ha a vázat kell cserélni, akkor is érdemes egy komplett új bringán gondolkozni, hiszen a fennmaradó alkatrészeket el is adhatod, így jobban jöhetsz ki a dologból.
Mi a MangoBike üzletébe, szervizébe betérő Vevőinknek azt szoktuk mondani, hogy ha a lecserélendő alkatrészek összege meghaladja egy új bringa vételárának 60%-át, akkor már érdemesebb lehet váltani.
A kerékpár alkatrészek cseréjének előnyei:
- Általában kevesebbe kerül, kivéve, ha csúcskategóriás, exkluzív vagy egyedi alkatrészeket választunk. (Vagy, ha sokat kell cserélni.)
- Fokozatosan, az igényeknek és a lehetőségeknek megfelelően cserélheted ki őket.
- Személyre szabottan választhatsz.
- Eladhatod vagy megtarthatod a régi alkatrészeket vészhelyzetekre.
- Általában gyorsabb a kerékpár felújítása, mint egy új kerékpár vásárlása - kivéve persze ha a MangoBike bolti készletéből választasz biciklit.
A kerékpár alkatrészek cseréjének hátrányai:
- Rossz befektetés. Egy rossz állapotú kerékpár felújítása "kidobott" pénz lehet, hiszen nem valószínű, hogy olyan jól fog teljesíteni, mint egy új. A rossz befektetés oka lehet az is, hogy a piaci trendek megváltoznak és más irányba mennek.
- Nem kompatibilis alkatrészek. Mindig alaposan meg kell győzödni, hogy a megvásárolt alkatrészek kompatibilisek a kerékpárral és a többi alkatrésszel. Ez főleg akkor lehet óriási rizikó, ha internetről, ismeretlen cégtől vagy “kéz alól”, neppertől próbálsz meg vásárolni alkatrészt!
- Készlethiány. Vannak olyan márkák, amelyek már nem gyártanak bizonyos alkatrészeket.
Mikor jobb tehát új kerékpárt venni?
Az természetes, hogy ha a kerékpár mérete nem jó, vagy jelentős sérülésekkel rendelkezik vagy nem felel meg igényeidnek, akkor új kerékpárt kell vásárolni.
Ha a mérettel van csak gond, megpróbálhatjuk csak a vázat eladni és megtarthatjuk a többi alkatrészt. Nem lesz könnyű, de ahogy mondják: minden fazéknak megvan a maga fedele, minden zsáknak megvan a maga foltja.
Ha a kerékpárunk jó állapotban van, és csak fel akarjuk újítani, akkor becsüljük meg az értékét a használtpiacon, majd számoljuk ki, mennyibe kerülne felújítani illetve mennyibe kerülne egy új, a kívánt felszereltséggel rendelkező bringát vásárolni.
Ezután látni fogjuk, hogy ha az alkatrész cserével nem jövünk ki kb. 2/3 áron, vagy az alatt, akkor vegyünk inkább egy vadonatúj kerékpárt!
Az új kerékpár vásárlás előnyei:
- Garanciát kapsz rá.
- Tökéletesen működik.
- Időt spórolsz meg, amit egyébként a kereséssel, vásárlással, javítással töltenél.
- A legújabb modellek és alkatrészek többnyire lényegesen jobbak az anyagok és a teljesítmény tekintetében is, mint a 4-5 évvel ezelőttiek.
- A biztonság szempontjából sokkal nyugodtabb lehetsz.
Szóval, megjött a kedved? Akkor bringára fel! Várunk webshopunkban és csodálatosan felújított üzletünkben is szeretettel!